Květen 2015

O Cyberpunku 2077 asi ještě dlouhou chvíli neuslyšíme

30. května 2015 v 23:42 | Lelanka |  Cyberpunk 2077
CD Projekt RED vzkazuje nám fanouškům, že o hře Cyberpunk 2077 ještě dlouho mluvit nebude. Teď je prý hlavní Zaklínač 3 a prozatím se budou sostředit co nejvíce jen na něj, to ale prý neznamená, že hra je zrušená anebo, že na ni nemyslí a vůbec se jí nevěnují. Je ale pravděpodobné, že další 2 roky o 2077 nic pořádného neuslyšíme, možná pár drobností a to si vzpomínám jak nám CDP sliboval, že po vydání Zaklínače 3 nás začnou "krmit" novinkami o jejich dalším budoucím skvělém RPG. Na jednu stranu to chápu, chtějí se věnovat Zaklínači a to je dobře, ale na druhou stranu mě naštvali a myslím, že nejsem jediná.

"První pravidlo pro Cyberpunk 2077 je, že nemluvíme o Cyberpunk 2077," řekl Michal Platkow-Gilewski, vedoucí marketingu, serveru GameSpot.

"Teď vážně, zkrátka se soustředíme výhradně na Zaklínače 3. Pracujeme velmi tvrdě na dokončení Divokého honu, abychom hráčům mohli přinést obrovský otevřený svět v RPG titulu. Cyberpunk 2077 je v pořádku, přijde jeho čas."

Cyberpunk 2077 byl oznámen v říjnu 2012, aby o něm lidé věděli a že CD Projekt pracuje na další hře. O rok později vydali ohromující, ale "pouze" teaser trailer, který udělal na hodně hráčů i nehráčů dojem. Měl by dorazit na dnešní platformy, tedy PC, PS4 a Xbox One, ale nic z toho není officiálně potvrzené.

Hra má být jednoduše sandbox, nelineární příběh, velký svět s rozlehlým městem Night City a i poloopuštěnou zatím nenazvanou pustinou. Drsný, nebezpečný a násilný svět plný korupce a gangových válek s častým bojem proti augmentacím/implantátům, které si budeme moci pořídit a upravovat jak se nám zlíbí budou hlavním tématem této hry. Samozřejmě tu jde ale o více, budeme řešit naše vlastní osobní problémy. CD Projekt se zmiňoval i o tom, že hra bude obsahovat obsah pro dospělé, takže to víceméně bude takový Zaklínač jen s vlastní postavou, jiným příběhem v jiné době.

Doufejme, že CD Projekt nebude mlčet dlouho.

Teaser Trailer

CD Projekt znovu zasahuje...

30. května 2015 v 23:24 | Lelanka |  Witcher 3
A v novém propagačním videu se chlubí světem Zaklínače 3 i když už před několika dny samotná hra již vyšla. Video prezentuje svět, který lze navštívit jako jsou lokace Velen, Skellige a pak jiné menší osady.


Vývojáři Zaklínače 3 také nedávno vydali další video, tentokrát kde zpívá bardka Priscilla, kterou samozřejmě můžeme potkat ve hře. Pravděpodobně v Novgradu pokud se nepletu. Video má titulky textu v sedmi jazycích.

Rekapitulace pro neznámé ve světě Zaklínače

30. května 2015 v 23:16 | Lelanka |  Witcher 3
Videa sice nejsou česká, ani nemají české titulky, ale pro ty co o Zaklínači nic neví a pro vlastníky Playstation, tato videa přijdou vhod. ;)

Part 1

Part 2



Poslední 2 týdny se Zaklínačem

30. května 2015 v 23:12 | Lelanka |  NEWS
Zaklínač 3 už je skoro 2 týdny venku a mezitím už vyšla nějaká ta DLC, patche a další doplňky. Díky Zaklínači jsem ale na tento blog zapomněla a nestihla jsem vydat několik článků, takže to krátce zhrnu zde.
Každopádně ale musím říct, že poslední díl Zaklínače je opravdu skvělá hra, k downgradu tam snad ani nedošlo, grafika skvělá (až na tu barevnost, viz. Trissiny vlasy). Ovládání sice trochu zlobí, ale dá se to vydržet a přenastavit jak bývá zvykem. Hodně stránek o hrách, magazínů, kanálů atd. Zaklínače už zrecenzovalo a ještě jsem neviděla, že by šli pod hodnocení 8. Zaklínač má velmi velký úspěch. Někdo má hru už dávno dohranou, já si tedy jedu vlastním tempem a při pohledu na svou sběratelskou edici se konce Z3 bojím čím dál více. Ten pocit, že příběh Geralta definitivně skončí je strašný, ale zpátky k tématu.
  • Launch Trailer na Zaklínače 3 - trailer, který ukazuje několik starých známých.
  • 19. 5. 2015 - vyšel Zaklínač 3 spolu s první dvojicí bezplatných DLC. Přesněji Beard and Hairstyle set to slouží k úpravě vzhledu Geralta a ještě Temerská zbroj (plně vybavená).
  • V ten samý den vyšel i první patch, který je nutný ke spuštění a správnému fungování hry. Pak vyšel další a ještě další a poslední patch má verzi 1.04 (Nezapomeňte si stáhnout i nové verze ovladašů Vaší grafické karty)
  • Další 2 DLC, tentokrát Alternativní look pro Yennefer a nový Quest "Ztracení horníci".
  • Brzy má přibýt i možnost do inventáře vlastní záložka, kde budeme moci (jak v předchozích dílech) filtrovat a řadit předměty.
Doporučuji přečíst si i článek na Zing.cz o různých prvních modech do Zaklínače 3, které určitě přijdou vhod.

Vyšel další cinematic trailer na Zaklínače 3

16. května 2015 v 20:55 | Lelanka |  Witcher 3
V pořadí je to už třetí cinematic trailer a ukazuje především Geralta jeho dlouholetou práci.

Trailer má název A Night To Remeber"
Hudba z traileru - ZDE
Píseň z traileru (zatím jen krátká forma) - ZDE

Zdroj: Youtube