Srpen 2014

Vývojaři Z3 se snaží z konzolí vymáčknout co jen to jde...

23. srpna 2014 v 14:44 | Lelanka |  Witcher 3
Nakonec to ale možná nebude stačit ani k next-genovému rozlišení 1080p. Na Zaklínače 3 se těší nejen PC hráči, ale tentokrát i majitelé nejnovější konzolí, PS4 a Xbox ONE. Jenže, i když vývojáři v současnosti bojují s optimalizací a snaží se titul na obě platformy upravit, co nejvíce to jen půjde, aby byl zážitek ze hry maximální, tak možná ani toto nebude stačit.

Před pár dny se na internetu objevila zpráva, že hlavní je pro tvůrce minimálně 30 snímků za vteřinu a od toho se bude odvíjet i finální rozlišení. To by samozřejmě jak vývojáři, tak hráči chtěli mít v 1080p, ale zatím to s tím nevypadá moc dobře. Žádné zprávy o konktétních hodnotách ohledně rozlišení či fps, se určitě v blízké době nedočkáme. Ještě zbývá více než 6 měsíců, do té doby má CD Projekt ještě čas to s next-genovými verzemi vylepšit, i tak se ale PS4 a Xbox One u CDP dost zahřejí.

Nakonec je tu ale dobrá zpráva pro majitele AMD a Nvidia karet. Pro Nvidii se stále počítá s využitím PhysX a pro AMD program HairWorks pro lepší pohyb vlasů. Možná ale CD Projekt uvolní i TressFX Hair pro AMD, to zatím ale není na 100% jisté.

Tvůrci Zaklínače 3 odpovídají na otázky fanoušků

23. srpna 2014 v 14:27 | Lelanka |  Witcher 3
CD Projekt RED vydal nové video, ve kterém komunitní manažeři studia odpovídají na otázky fanoušků ohledně Zaklínače 3. Dozvěděli jsme se tak třeba o novém systému lektvarů nebo o absenci stealth mechanik.

Zaklínač 3 ve více než 35 minutovém dlouhém videu

20. srpna 2014 v 20:16 | Lelanka |  Witcher 3
CD Projekt RED zveřejnil další gameplay záběry, které jsme ještě neviděli a v pár z nich můžme vidět i naší starou známou. Většina záběrů je ale už to co jsme viděli což je živé město Novigrad, rozhovor s redanským šéfem Dijkstrou, bažiny a jejich obyvatele + stvoření jménem Johnny a podobně. Jen je to tentokrát souvislé s pár záběry navíc. Doporučuji shlédnout.

Znalost anglického jazyka není nutně potřeba.


14 minut z prodlouženého dema Zaklínače 3

15. srpna 2014 v 19:47 | Lelanka |  Witcher 3
Několikrát viděný souboj v močále pokračuje bitvou s okřídlenými monstry, krásnou vyhlídkou na les a spoustou cutscén.Zaklínač pozdravuje z Gamescomu

15. srpna 2014 v 19:07 | Lelanka
Šestice nových screenshootů a další artworky. Musím říct, že ty artworky jsou opravdu úžásné. Zvláště jak zpracovali jednu z hlavních hrdinek - Ciri. Také můžeme vidět inventář, různé naše budoucí protivníky apd. Artworky jsou ZDE

(Větší velikost ZDE)(ZDE)
(ZDE) (ZDE)

(ZDE) (ZDE)

Zaklínač 3 v novém demu + video

15. srpna 2014 v 18:44 | Lelanka |  Witcher 3
Jak CD Projekt RED slíbil, tak nedávno vydal první část dema z nedávného Gamescomu. Video je dlouhé 6 minut, CD Project opět nezklamal. Ve videu můžeme vidět konverzaci mezi Geraltem a nějakým chlapíkem, působivou krajinu v oblasti výšin, souboj v bažinách se známým utopencem, novou nestvůru jménem Hrobice (ang. Grave Hag) a její vodní kolegyní, poté procházka po temném lese a stopování vlkodlaka. Také ukázka inventáře a Geraltovy meditace. Podívejte se sami ;)


CDPRED také vydal další video, ve kterém vývojáři vypráví o existenci Geralta, jeho motivy a přístupu. + CD Projekt ukázal menší přehled pro Cosplayerky, které by si rády zkusili roli Ciri. Přehled ZDE. Kdybych byla dostatečně vysoká a měla zkušenosti s výrobou kostýmů, tak bych to zkusila, i když pochybuji, že bych Ciri byla podobná. Vlasy určitě ne..


Má někdo zájem o KEY do uzavřené bety The Witcher Adventure Game?

9. srpna 2014 v 11:55 | Lelanka
Nedávno jsem dostala 2 klíče jako jedna z přihlášených do seznamu zájemců a předčasný přístup k této hře, jeden pro sebe a druhý pro někoho dalšího, nikdo zatím o něj neprojevil zájem, tak pokud někdo tady máte o tento klíč k uzavřené betě (ta by měla skončit 30. září letošního roku) The Witcher Adventure Game zájem, stačí když napíšete komentář níže anebo napíšete zprávu pro admina, že o něj máte zájem.
Dám ho prvnímu kdo napíše, nechci se nějak rozhodovat, jen chci aby ten klíč byl využit a aby nebyl k ničemu. :)

Jak se zachová CDPRED když se na jeijich prezentaci stane menší komplikace?

9. srpna 2014 v 11:47 | Lelanka |  NEWS
Ještě před zveřejněním gameplay záběrů ze Zaklínače 3 se CD Projekt podělil o vtipné video z prezentace na Comic-Conu. V něm můžme vidět, co se může stát, když v prezentované ukázce přestane fungovat dabing. Naštěstí se hoši z CD Projektu, toho nezalekli a měli "po ruce" hlavního dabéra. Doug Cockle dabuje hlavní postavu Geralta z Rivie.

Ta představa, že se něco pokazí u prezentace vaší oblíbené hry, je hrozná, fanouši Zaklínače, kteří na letošní Comic-Con dorazili o tom ví své. Své o tom ví i CD Projekt RED, který na letošním Comic-Conu ukazoval záběry ze Zaklínače 3. Vlivem poškození počítačů však v ukázce zcela chyběl jakýkoliv dabing.

Nakonec to ale nedopadlo úplně špatně a fanoušci se pobavili vtipným "free-dabováním" dabérem našeho Zaklínače. Ten se z nepříjemné situace velmi dobře "vybruslil" po svém způsobu. Znalost anglického jazyka je podmínkou, aspoň té základní. Doporučuji shlédnout, je to velmi vtipné, zejména hlášky pana Douga. ;)