Zaklínače 3 doprovodí knižní průvodce

27. července 2014 v 22:47 | Lelanka |  Witcher 3
Vydání Zaklínače 3 v únoru příštího roku doplní speciální kniha. Nejde však o žádný román, ale o průvodce světa Zaklínače pro nováčky i fanoušky.

V poslední době se s produkty na motivy Zaklínače od CD Projektu roztrhl pytel. Dočkali jsme se komiksů, uděřila na některé z nás desková hra ve fyzické i digitální podobě a naposled jsme tu měli oznámení mobilní MOBA hry. Nemluvě o oficiální příručce. Nedávno polské studio oznámilo další produkt, knihu s názvem The World of The Witcher.

Pravděpodobný obal knihy


Jak už napovídá název, nejde o nějaký román formátu děl Andrzeje Sapkowského, ale jednoduše o průvodce celým světem Zaklínače, v němž se dočteme například o postavách, lokalitách, monstrech nebo o smrtících zbraních. Dost možná nejlákavější je ale zahrnutí nikdy neviděných kreseb z vývoje všech tří dílů Zaklínače. (To musím mít! :D )

Kniha, která má být i ilustrovaná a vázaná v pevné vazbě, by tak měla být vhodná jak pro nováčky, které kniha zasvětí do světa Zaklínače, tak i pro fanoušky, kteří mohou v knize objevit dosud neznámé věci. Tak uvidíme, jestli se to nakonec vyplní. Datum vydání je shodné s vydáním Zaklínače 3, tedy 24. února 2015. A pokud jde o cenu, na Amazonu vás vyjde přibližně na 30 dolarů (zhruba 600 Kč). Je nicméně určitá možnost, že by se průvodce mohl dostat i k nám. Marcin Momot z CD Projektu na fóru uvádí, že se snaží dostat knihu do co nejvíce zemí. Doufejme tedy, že se nám poštěstí. ;)

Pokud někdo z Vás prahne i po klasickém románu ze světa Zaklínače, stojí určitě za to připomenout, že v minulém roce vyšla v Polsku kniha s originálním podtitulem Sezon Burz (Sezóna Bouří), kterou napsal sám Andrzej Sapkowski. Podle dostupných informací by k českému vydání mělo dojít do konce letošního roku. Kniha se ale samozřejmě přímo netýká herní trilogie, jde o samostatný příběh, v němž vystupuje nejen Geralt, ale i Marigold a čarodějka Yennefer. Tak jak tomu bylo i ve vůbec prvních knížkách/povídkách ságy Zaklínače. Pro upřesnění, první se má číst kniha (vlastně to jsou povídky dohromady) Poslední Přání a poté se má skončit s Paní Jezera, teď už vlastně se Sezónou Bouří (pochopitelně až vyjde).


Zdroj: Zing.cz
TheWitcher.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama