Červenec 2014

Pěkný Zaklínačský fanouškovský filmeček s cosplayerkou Evou Beauregard

27. července 2014 v 23:12 | Lelanka |  Witcher 3
Sorceress of Vengerberg filmeček od YouTube uživatele Sneaky Zebra, který ho vytvořil ve spolupráci s Evou Beauregard a vývojáři Zaklínače 3. Koncem týdne nové gameplay záběry ze hry. Záběry by měly být dnes, ovšem ne vše jde podle plánu.

Filmeček je vcelku hezký, cosplayerka víceméně vzhledově padla, ale děj videa je popravdě o ničem. A Yen z hry je prostě hezčí, tedy pro mne. Cosplaye ani nemám zrovna moc v oblibě. Nu, podívejte se sami! :)


Třetí díl Zaklínače 3 bude víceméně mít Prolog

27. července 2014 v 23:04 | Lelanka |  Witcher 3
Pokud jste nehráli předešlé dva díly Zaklínače tak nemusíte mít obavy, CD Projekt RED chystá jakousi rekapitulaci pro nováčky. Ovšem já knížky, i předešlá díly, jedině doporučuji! ;)

Zaklínač 3: Divoký hon je první hra ze série, která kromě PC a Xboxu vyjde i na PlayStation. Je tak pochopitelné, že někteří hráči se bojí, aby jim neuniklo něco s příběhu, když nehráli předešlé díly. Každopádně se tito hráči nemusejí vůbec strachovat, CD Projekt RED chystá jakousi rekapitulaci pro nováčky a pro zapomnětlíky. Pro bezproblémové hraní nemusíte znát děje v knížkách a předešlé díly Zaklínače. Tato "rekapitulace" by měla vlastně být první kapitola, která má v příběhu figurovat jako jakýsi prolog, určený i pro zasvěcení neznalých hráčů.

Nezapomínejme ani na tištěné kompendium světa Zaklínač, které bude součástí každé kopie hry. Je však otázka, jestli v CD Projektu nechystají i něco dalšího. Svět Zaklínače je poměrně komplexní a tentokrát se navíc příběh netýká jen předešlých dvou dílů, ale i knižní předlohy, tudíž bude nejspíš potřeba o to víc vysvětlivek. Ovšem CD Project v několika svých "soukromějších" rozhovorů a videí, mluví o tom, že Zaklínačské knihy jsou vlastně jakousi hlavní "částí" ze které vycházejí.

Stručné Info o Z3: Zaklínač 3 se objeví v únoru 2015 ve verzích pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Jde o RPG od polského studia CD Projekt RED, které slibuje alespoň 100 hodin kvalitního hraní. Mini-hry by měly být této hry součástí, kromě toho, tato hra nabídne zajímavý, napínavý, akční příběh s různými možnostmi volby a změn. Tato hra má rating 18+ díky erotickým scénkám a samozřejmě násilí, nahotě a drsné mluvě.

Zaklínače 3 doprovodí knižní průvodce

27. července 2014 v 22:47 | Lelanka |  Witcher 3
Vydání Zaklínače 3 v únoru příštího roku doplní speciální kniha. Nejde však o žádný román, ale o průvodce světa Zaklínače pro nováčky i fanoušky.

V poslední době se s produkty na motivy Zaklínače od CD Projektu roztrhl pytel. Dočkali jsme se komiksů, uděřila na některé z nás desková hra ve fyzické i digitální podobě a naposled jsme tu měli oznámení mobilní MOBA hry. Nemluvě o oficiální příručce. Nedávno polské studio oznámilo další produkt, knihu s názvem The World of The Witcher.

Pravděpodobný obal knihy


Jak už napovídá název, nejde o nějaký román formátu děl Andrzeje Sapkowského, ale jednoduše o průvodce celým světem Zaklínače, v němž se dočteme například o postavách, lokalitách, monstrech nebo o smrtících zbraních. Dost možná nejlákavější je ale zahrnutí nikdy neviděných kreseb z vývoje všech tří dílů Zaklínače. (To musím mít! :D )

Kniha, která má být i ilustrovaná a vázaná v pevné vazbě, by tak měla být vhodná jak pro nováčky, které kniha zasvětí do světa Zaklínače, tak i pro fanoušky, kteří mohou v knize objevit dosud neznámé věci. Tak uvidíme, jestli se to nakonec vyplní. Datum vydání je shodné s vydáním Zaklínače 3, tedy 24. února 2015. A pokud jde o cenu, na Amazonu vás vyjde přibližně na 30 dolarů (zhruba 600 Kč). Je nicméně určitá možnost, že by se průvodce mohl dostat i k nám. Marcin Momot z CD Projektu na fóru uvádí, že se snaží dostat knihu do co nejvíce zemí. Doufejme tedy, že se nám poštěstí. ;)

Pokud někdo z Vás prahne i po klasickém románu ze světa Zaklínače, stojí určitě za to připomenout, že v minulém roce vyšla v Polsku kniha s originálním podtitulem Sezon Burz (Sezóna Bouří), kterou napsal sám Andrzej Sapkowski. Podle dostupných informací by k českému vydání mělo dojít do konce letošního roku. Kniha se ale samozřejmě přímo netýká herní trilogie, jde o samostatný příběh, v němž vystupuje nejen Geralt, ale i Marigold a čarodějka Yennefer. Tak jak tomu bylo i ve vůbec prvních knížkách/povídkách ságy Zaklínače. Pro upřesnění, první se má číst kniha (vlastně to jsou povídky dohromady) Poslední Přání a poté se má skončit s Paní Jezera, teď už vlastně se Sezónou Bouří (pochopitelně až vyjde).


Zdroj: Zing.cz
TheWitcher.com

Další gameplay záběry z nového Zaklínače 3 se objeví i na Comic-Conu v San Diegu

16. července 2014 v 23:05 | Lelanka |  Witcher 3
Proslulého Comic-Conu v San Diegu se zúčastní i zástupci CD Projektu, kteří na výstavě ukážou další nové gameplay záběry. Ty mají být později uvolněny i pro veřejnost.


Ačkoliv už jsme mohli vidět sérii gameplay záběrů z vemli očekávaného Zaklínače 3 na letošní E3, "touha" nejen Zaklínačských fanoušků po nových záběrech je velmi vysoká. CD Projekt je si toho zjevně dobře vědom, a tak na letošním Comic-Conu v San Diegu předvede (probíhajícím od 24. do 27. 7) další gameplay záběry.

Ty mají trvat zhruba 30 minut a v podstatě půjde o první přímou prezentaci hraní Zaklínače 3 pro veřejnost. Ačkoliv to zas až taková veřejnost nebude, protože kapacita ukázky je 1000 míst, vývojáři neplánují žádný stream a přirozeně ne každý má možnost výletu do San Diega. :(


Samozřejmě se dá očekávat, že nějaká dobrá duše záběry natočí a šoupne na internet, ale nejspíš bude nakonec zbytečné něco takového vyhlížet, protože CD Projekt chce později vydat záběry z Comic-Conu pro všechny. Tedy, tentokrát už vážně pro všechny.

Gameplay se však neobjeví hned po prezentaci na výstavě, ale zároveň by prý jejich zveřejnění nemělo trvat zase tak dlouho. Bližší údaje nejsou k dispozici, doufám ale, že do měsíce tyto videa od konce Comic-Conu zveřejněny už budou.

Zaklínač 3 také zavítá i na letošní Gamescom v Kolíně nad Rýnem, jenž se koná od 13. do 17. srpna. Pro německou výstavu chystá CD Projekt zase zcela nové záběry.
Závěrem tu ještě je zajímavě zpracovanápohlednice, kterou obdrží každý, kdo uvidí Zaklínače 3 na Comic-Conu, a alternativní obálku komiksu House of Glass, taktéž dostupnou na výstavě.

Prostředí ze Zaklínače 3 v Unreal Engine IV

7. července 2014 v 22:14 | Lelanka |  Witcher 3
Tepcio, člen Polycount, ukázal krásně zpracované prostředí inspirované Korath pouští z knižní ságy Zaklínač. Mě osobně se to líbí, ale přijde mi to místy prázdné a někdy moc barevné, uvidíme jak to bude vypadat ve finální podobě.