Zaklínač 3 - Další a nové informace

27. června 2014 v 23:59 | Lelanka |  Witcher 3
Nový rozhovor s vývojáři z CD Projektu, o který se postaral proslulý Angry Joe (pro mně vcelku neznámý), poodhaluje další detaily o hře v čele s podvodními monstry, podrobnostmi importu uložených pozic a možnosti využívání prostředí během boje.

Angry Joe je prý zajímavý a tvoří zábavné a vtipné videorecenze. Prý se ani netají svým zájem a nadšením pro Zaklínače. Já ho ale nesleduji, tak nevím jaký je a jaké jsou jeho videorecenze.

E3 trailer poprvé představil možnost prozkoumávat podvodní svět. Víme, že pod hladinou bude možné hledat různé poklady a také sběratelské předměty, které najdeme po celé mapě. Teď bylo potvrzeno, že bude možné bojovat i s vodními/mořskými monstry a to především s pomocí kuše. Celkový počet monster, suchozemních i vodních, by měl být kolem 80. Já si ale myslím, že bude lepší se spolehát až na naše "osobní" hraní.

Další info se týká o import uložených pozic ze Zaklínače 2. Ten má být pro PC verzi zaručený a tento import z předchozího dílu má prý dokonce přenést samotné vybavení. Co se týče importu savů do konzolí, tak na tom CD Projekt stále pracuje.

Konců ve třetím díle by mělo být 36. Nikdo ale neví, jak moc se budou od sebe lišit. Snad to nebudou jen nějaké drobnosti.
Geralt bude také moci jezdit "jen" na koni. Je celkem těžké si představit, že by jezdil i na něčem jiném. Že by si obsedal nějakou stvůru? :D

Možnost rychlého cestování - Ta podle slov vývojářů probíhá víceméně standardním způsobem. Stačí, abyste nějakou lokaci navštívili a tím se vám zpřístupní pro rychlé cestování odkudkoliv. Rychlé cestování je také jediná součást hry, u níš se setkáme s nahrávacími obrazovkami, jinak by hra pospuštění měla být zcela oprostěna od jakýchkoliv loadingů. Nebo toho alespoň v CD Projektu chtějí dosáhnout.

Také můžeme očekávat i využití místa, prostředí, kde se zrovna s Geraltem budeme nacházet. Například ve videu, z bažin, kde Geralt mluvil s "vodníkem" Johnnym, jsme poté mohli vidět souboj mezi nějakými bandity či lupiči. Pomocí Znamení Igni a plynů z bažin, to udělalo pěknou podívanou, takže to bude jistě zajímavé i v jiných oblastech s jinými Znameními (pokud tedy budeme dostatečně pozorní).

Vývojáři také znovu zdůraznili, že Zaklínač 3 znamená konec Geraltova příběhu. Což však neznamená, že bychom se už nikdy neměli dočkat žádné hry ze světa Zaklínače, jen už se asi obejde bez Geralta, pokud vůbec něco vznikne. "Tohle je konec Geraltovy ságy. Pokud jde o Zaklínače, kdo ví." Říká Jonas Mattsson.

Také je tu dobrá zpráva, že by se nováčci v tomto díle a v jeho příběhu ztratili. Na začátku má být prolog, který všechno důležité vysvětlí a zdůrazní.

O hardawerových požadavkách jsme pro Zaklínače 3 jsme se opět nic nedozvěděli. To samé i o Cyberpunku 2077. Já stále doufám, že třeba v létě či aspoň na podzim, něco CD Projekt oznámí anebo jim nějaké informace uniknou...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama