Červen 2014

Zaklínač 3 - Další a nové informace

27. června 2014 v 23:59 | Lelanka |  Witcher 3
Nový rozhovor s vývojáři z CD Projektu, o který se postaral proslulý Angry Joe (pro mně vcelku neznámý), poodhaluje další detaily o hře v čele s podvodními monstry, podrobnostmi importu uložených pozic a možnosti využívání prostředí během boje.

Artwork Triss Merigold (Ranuncul)

23. června 2014 v 23:30 | Lelanka |  Witcher 3
Na tomto artworku můžeme vidět 5 podobných póz Geraltovy možné přítelkyně Triss Ranuncul. Mě osobně se nejvíce líbí, jak má rozpuštěné vlasy a s kapucí jí to také velmi sluší. Kdybychom mohli upravovat i její podobiznu, tak by to bylo super. To se ale asi nestane... :')

(Plná velikost ZDE)

Postupně unikají další informace ze Zaklínače 3 + únik herní mapy

23. června 2014 v 23:25 | Lelanka
Na internetu se objevily dokumenty, které odhalují několik zajímavých podrobností o očekávaném Zaklínači 3. Herní mapa zobrazuje oblast Ard Skellig doplňující části Novigrad a No Man's land a také teď víme, že ve gře bude 64 různých monster a 174 skladeb.

Několik gameplay záběrů ze Zaklínače 3 ukazují detailní město Novingrad a přírodu kolem

11. června 2014 v 18:43 | Lelanka |  Witcher 3
V nových záběrech z hraní Zaklínače 3 Geralt navštíví rozlehlé město Novigrad a setká se s hrabětem Dijkstrou známým z knih. Další video ukazuje bažiny. Djiskra se ale poněkud liší, oproti jeho podoby, kterou známe z čtení Zaklínačských knih. To však není důležité. Důležité je, kolik gameplay-videí nám CD Projekt pro IGN na E3 ukázal a musím říct, že je to bomba.

Ve videu míří Geralt do velkého města Novigrad, potéuž ulovil hlavu okřídleného Gryfa. Novigrad je vůbec největší město v Zaklínači 3 a stejně tak na jeho mapě. Město vypadá skvěle, je živé, propracované, grafika je také skvělá a otevřenost hry z něho jde doslova "nasát". V momentě, kdy Geralt vstoupí do jistého podniku pro dospělé se uvidí s mužem jménem Sigusmund Djiskra, kterého můžeme znát ze Zaklínačských knih. V této hře má Djiskra roli špióna pracujícího pro nějakého šlechtice. Právě Djiskra zadal Geraltovi úkol, že má přivést hlavu mocného Gryfa.


Další video ukazuje scénku z bažin s jistým Johnnym. Zde můžeme vidět přírodu ze Zaklínače 3 v celé své kráse. Skvělá hudba tomu přidává krásnou atmosféru.


+ video z prostředí a pohled na krajinu...


Mě osobně tyto gameplay ukázky uchvátily natolik, že se Zaklínače 3 opravdu nemohu dočkat. A navíc nám CD Project RED na svých stránkách ukázal artwork na kterém je zobrazen jeden z temných velitelů Divokého Honu (mohli jsme ho spatřit už v E3 traileru). Větší kvalita obrázku ZDE


Bohužel co se týče Cyberpunku 2077, CD Project nic neřekl, neukázal a nepředvedl. Asi je ještě moc brzy a CD Project teď dává přednost spíše Zaklínači...
Zdroj: Zing.cz
CDPRED.com

Gameplay Demo ze Zaklínače 3 z E3

11. června 2014 v 18:24 | Lelanka |  Witcher 3
Na konferenci Microsoftu přišla na svou premiéru i první gameplay ukázka Zaklínače 3 pro širokou veřejnost. Geralt v ní pronásleduje létajícího gryfa a rychle a efektivně rychle likviduje bandity.

Hlavní nápní tohoto videa je pronásledování okřídleného Gryfa a v průběhu jeho pronásledování i rychlé a efektivní zabíjení banditů a poté rozhovor s dívkou, kterou Geralt zachránil. Podívejte se sami ;)


Geralt v akčním boji používá nejen svoje dva meče, ale i magická Znamení, která mu pomáhají najít cestu hustou přírodou. Nechybí ani některé opravdu brutální zásahy a posléze rozhovor se zachráněnou dívkou vedoucí až k případné vedlejší aktivitě (ta ale dále není rozvíjená a demo poté skončí).

Co tedy můžeme vidět? Můžeme vidět zostření Geraltových smyslů, které v prostředí zvýrazní stopy po pronásledované nestvůře, kuši, meditaci a celkově mnohem větší svobodu pohybu díky otevřenému světu. Gameplay pravděpodobně pochází z verze pro Xbox One (pravděpodobně proto, že to klidně může být za závesy zakryté a přitom to hrají na PC, akorát, že s gamepadem).

Zdroj: Zing.cz
+ samotné video

Desková hra The Witcher: Adventure Game se objeví dokonce i na PC

8. června 2014 v 21:18 | Lelanka |  Witcher 3
Na čtvrteční konferenci CD Projektu se mluvilo i o deskové hře Adventure Game. Navíc vývojáři zanechali pár informací, které byly skryty v nejnovějším Traileru.


K té deskové hře:
Víme, že se v této hře můžeme ujmout role Geralte, Marigolda, Triss anebo ještě trpaslíka Yarpena a plnit rozličné úkoly v podobě lovu monster nebo získávání zlata a různé nebezpečné mise.
Po delší dobu se také ví, že tato desková hra bude k dispozici nejen pro iOS a Android, ale také i pro PC a MAC.
Tyto verze by dokonce měly vyjít dříve než mobilní, nicméně konkrétní datum vydání není jisté a zatím se mluví jen o vydání v pozdější části tohoto roku.
Ve hře nás každopádně čeká plnohodnotná singleplayerová kampaň a bude k dostání minimálně přes portál gog.com (na kterém proběhne uzavřený betatest), ačkoliv se dá očekávat i Steam.

A teď k té ukryté zprávě v Traileru:
ZDE - zpráva v originálu

,,Chyběli jste nám! Dnes jste mohli vidět třetí trailer Zaklínače 3. Doufáme, že se vám líbil! Je tu spousta věcí o hře které bylo nemožné ukázat během dvou a půl minut. Ale snažili jsme se :).

Co víc, právě jsme vám ukázali některé hlavní postavy. Geraltovi blízcí přátelé a někteří z posledních žijících zaklínačů na světě - Vesemir, Eskel a Lambert - sehrají ve hře velkou roli, stejně jako jejich známá pevnost Kaer Morhen. Můžete také vidět proslulého barda Marigolda a čarodějku Triss Ranuncul. Objevil se i Emhyr var Emreis, císař Nilfgaardu, nejmocnější muž ve světě Zaklínače. Poznáváte jeho hlas? A také tam byla Ciri! A Yennefer!

Mimochodem, pokud jste v sérii nováčky, žádný strach, hra vám představí vše, co potřebujete vědět a okamžitě začnete milovat (a nenávidět!) postavy. Také jste se nás často ptali na gameplay featury a nyní jsme konečně připravení odpovědět. Takže tady to je:

Ano, budete moci bojovat z koňského hřbetu. Kuše. Jo, Geralt umí použít palnou zbraň. Protože někdy monstra létají a nemůžete na ně dosáhnout. Pamatujte na potápění a plachtění. Budete se také moci potápět a hledat skryté věci. Je tu celý podvodní svět na objevení.

Závody na koních, co? Také jste mohli slyšet hudbu ze hry. Tuto konkrétní skladbu složil Marcin Przybyłowicz a Percival. Rádi bychom slyšeli vaší odezvu. Sdělte ji v komentářích nebo na Facebooku/Twitteru/fóru hry. Pamatujte, že vždy posloucháme, i když hned nereagujeme.

Tým hry Zaklínač 3: Divoký Hon

CD PROJEKT RED

PS: Pokud stále chcete víc (chcete, že ano?), buďte prosím trpěliví. Teprve se zahříváme."

{Officiální zpráva od CD PROJEKT RED}

/Jinak pro ty co se Zaklínače 3 nemohou dočkat bude prý nejlepší, když si zopakujeme Zaklínačskou knižní ságu včetně povídek. Dohromady by jich mělo být sedm. A upomínka navíc, prvně si máme přečíst povídky a pak až knížky. Já to udělala naopak a popravdě, jak jsem dlouho nečetla, tak mi to dává zabrat...\


Nové obrázky ze Zaklínače 3

6. června 2014 v 18:24 | Lelanka |  Witcher 3
Po skvělém traileru byly zvěřejněny i obrázky ve vysoké kvalitě. Geralt se vydá jak do různých lokací. Můžeme ho vidět, jak se prochází nějakou kobkou či tunelem, nebo jak jede společně s ostatními Zaklínači na koních atd.

Plná velikost obrázku ZDE

Plná velikost ZDE

Plná velikost ZDE

Plná velikost ZDE

Plná velikost ZDE
(a poslední obrázek)
Plná velikost ZDE

Nový Trailer Zaklínače 3 je opravdu famózní + finální datum vydání

6. června 2014 v 16:04 | Lelanka |  Witcher 3
Nový Trailer od CD Projekt RED ze Zaklínače 3 je podle jejich slibů opravdu ohromný, napínavý, famózní... prostě bomba! :D
Podívejte se sami! ;)


Trailer splňuje mnohá očekávání fanoušků a navíc vypadá skvěle. Během Streamu jsme se také dozvěděli, že hra vyjde 24.února 2015.

Nový trailer ze Zaklínače 3 se skutečně povedl. Nejde ani tak o to, že vypadá úžasně, ale o to, co v něm lze vidět a slyšet. Jednak je to nilfgaardský císař Emhyr var Emreis, kterému propůjčil hlas Charles "Tywin Lannister" Dance (mně toto jméno přijde neznámé, možná se mýlím, ale nezvpomínám si na něj).

Ale ten je vlastně to nejmenší, protože čtenáři knih určitě poznají to, co se předpokládalo už dlouho. Ve hře se skutečně objeví Ciri, dítě překvapení a jedna z klíčových postav Sapkowského knih, a čarodějka Yennefer, Geraltova osudová láska. A ještě se můžeme těšit na návrat všech žijících zaklínačů včetně Letha, jehož rameno se krátce mihne v jednom záběru. A ve hře se samozřejmě objeví i Triss Ranuncul/Merigold.

Kromě traileru, po jehož zhlédnutí pravděpodobně ještě teď máte otevřenou pusu, je tu ještě i oznámení konktrétního datum vydání. To je stanovené na 24. února 2015, kdy Zaklínač 3 vyjde na všechny tři platformy, tedy PC, PS4 a Xbox One i s českými titulky.

{Já si už děj z knih a povídek popravdě nepamatuji. Už je to dlouho co jsem to četla a asi si to znovu přečtu. Dívala jsem se, že celá sága je ke koupení za nějakých 1 600 KČ, anebo si ji můžeme stáhnout na různých stránkách (hlavně na Ulož.to kde je toho opravdu hodně). Knih je dohromady sedm a z toho jsou dvě knížky jen povídky. Já mívám z knížek vždycky guláš, takže si to radši přečtu v tom dodatku co dostaneme k zakoupení Zaklínače 3, jedno jestli standard nebo collector's edice. Tam má být vše pro začátečníky a zapomnětlivce a pro oživení děje napsáno.}

Běžná a Sběratelská edice Zaklínače 3

6. června 2014 v 15:06 | Lelanka |  Witcher 3
Běžná edice Zaklínače 3 se na boxartu pochlubí nejen naštvaným Geraltem, ale i mapou, samolepkami, Soundtrackem na CD a kompendiem Zaklínače. Byl to tentokrát únik (zaměrný nebo nezáměrný se neví) od CD Projektu a na internetu ho objevil Video Gamer.

(kvalita obrázku bohužel není v nejlepší kvalitě, ale i tak to stačí pro přehled co se ve standardní verzi ukrývá)

Na obrázku můžete vidět manuál, CD se soundtrackem, mapu, sadu samolepek a jakési kompendium Zaklínače, které by mohlo obsahovat základní přehled o světě Zaklínače pro zasvěcení nováčků (což by se velmi hodilo, protože ne všichni četli knížku a ne všichni si to už pamatují). Někdo říká, že to mají být pre-order bonusy. Vzhledem k nesmírně bohaté podobě základní edice Zaklínače 2 je však jasné, že tohle všechno bude v každé krabičce se hrou, ať už si jí objednáte zítra nebo měsíc po vydání. To po úniku obrázku potvrdil Marcin Momot z CD Projektu.

Poznámka: Zaklínač 3 má být pro všechny tři verze s českými titulky.

Sledujte Stream Zaklínače 3 dnes o 20:00

5. června 2014 v 19:53 | Lelanka |  Witcher 3
Stream Zaklínače byl o hodinu posunut. Nevím sice proč, ale důležité je, že za chvíli se bude Streamovat odhalení sběratelské edice Zaklínače 3 a víceméně první gameplay video. Bude to gameplay Trailer, tedy snad.

Stream tedy začíná ve 20:00 - odkaz na jeho shlédnutí Vám je k dispozici i na tomto blogu - ZDE STREAM (tento Stream by měl být zaznamenán a poté vložen buď na officiální stránku CDPRED nebo by měl být ke shlédnutí i na jejich Youtube kanálu)

Mě osobně nejvíce zajímá kolik bude stát sběratelská edice. Snad to nebude tak hrozné, ale možná by i ta obyčejná verze stačila...