Zaklínač 3 - odložen, vyjde v únoru 2015

13. března 2014 v 15:56 | Lelanka
Ano, Zaklínač 3 byl po uvážení a přehodnocení vývojářů odložen až na příští rok a měl by vyjít v únoru. Původně měl vyjít v druhé polovině tohoto roku, údajně v srpnu až září, ale CD Projekt si ho prý chce ještě "prozkoušet".

CD Projekt během úterního (11.3.2014) odpoledne vydal oznámení, v němž informuje, že závěrečná část Geraltovy trilogie vyjde až v únoru 2015.

Ve zprávě mluví CD Projekt o tom, že v Zaklínači 3 chtějí zúročit jejich 11 let zkušeností v herním průmyslu při tvorbě hry, která rozšíří hranice kreativity, nastaví nová měřítka a redefinuje celý žánr. Tak abychom my, hráči, dostali do rukou nezapomenutelný zážitek v bohatém a otevřeném světě. Vývojáři prý vytvořili přirozený a filmově laděný příběh, který nabízí úžasný audiovizuál a zároveň poskytuje prostor pro svobodu volby. V CD Projektu věděli, že jde o ambiciózní plán, ale věřili, že ho splní.

Rozhovor s vývojáři a jimi podaná zpráva:

"Nedávno jsme se podívali na to, čeho jsme zatím dosáhli a postavili se před rozhodnutí o finálním datu vydání. Rozhodnutí, které jsme provedli, bylo obtížné, důkladně zvážené a nakonec jasné a očividné. Mohli jsme vydat hru ke konci letošního roku, tak jak jsme původně plánovali. Rozhodli jsme se ale, že několik dalších měsíců nám dovolí dosáhnout kvality, s níž budeme spokojení, kvality, kterou od nás očekávají hráči. Tudíž jsme stanovili datum vydání na únor 2015."

"Drazí hráči - víme, že mnoho z vás by chtěli hrát Zaklínače 3 co nejdřív. Omlouváme se za to, že musíte čekat déle než jste vy, nebo i my, očekávali. Zároveň ale věříme, že hra bude stát za to čekání a setká se s očekáváním, která máte. Věříme, že Zaklínač 3: Divoký Hon bude výjimečné RPG, jedno z nejlepších, poskytující mnoho hodin báječné zábavy."

Rozhodně je toto vysvětlení, proč Zaklínače 3 ještě nevydají, mnohem lepší a důvěrnější, než jak se (pokud sledujete často herní průmysl a jeho dění) zachoval Ubisoft s velmi očekávanou hrou Watch_Dogs. CD Projekt RED je opravdu špičkové studio a i když Zaklínače 3 odložili, tak já věřím, že to dopadne skvěle a toto bude nejlepší RPG hra co jsem kdy hrála... možná tak ještě Cyberpunk 2077. ;)

Zároveň Marcin Momot, komunitní manažer CD Projektu, na oficiálním fóru prohlásil, že s odkladem Zaklínače 3 nemá nic společného nedávný odchod dvou vývojářů. A také řekl, že se detaily o možnosti předobjednávky hry oficiálními cestami dočkáme "dříve, než čekáme", ačkoliv v tuto chvíli není nic jisté na 100%. To by mohlo znamenat především jednu věc - Brzké oznámení sběratelské edice. I v případě Zaklínače 2 CD Projekt začal naplno řešit předobjednávky až v momentě, kdy byla oznámená prémiová i sběratelská edice.

Popravdě, když jsem se to dozvěděla, tak ve mně hrklo, ale nakonec jsem ráda, že to takhle udělali. :)

Trailer pro oživení zážitku:


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama