Březen 2014

Ukázka implementace vlasů/chlupů a srsti u zvířat ze Zaklínače 3

23. března 2014 v 16:32 | Lelanka
CD Projekt Red na GDC v San Francisku ukázal implementaci vlasů a chlupů zvířat. Technologie Hairworks od Nvidie jim umožní dynamické vlasy/chlupy a detailní simulaci kůže.

Musím říct, že to vypadá božsky. Tak reálná zvířata i to prostředí, jsem ještě ve hře neviděla co si pamatuji. Už aby to tu bylo. ;)Jste zklamaní a naštvaní, když Zaklínače 3 odložili až na příští rok?

13. března 2014 v 22:51 | Lelanka
Byla bych Vám vděčná, když byste hlasovali v dolní anketě. Jen pro zajímavost. :)

Odklad Zaklínače 3 nebude mít naštěstí vliv na Cyberpunk 2077

13. března 2014 v 22:33 | Lelanka
V rozhovoru pro GameSpot to uvedl generální ředitel polského studia Marcin Iwinski. Zaklínač 3 měl původně vyjít v tomto roce pro PC, PS4 a Xbox One. Naštěstí jeho odklad nebude mít žádný vliv na Cyberpunk 2077. Dokonce si prý vývojáři z obou týmů vypomáhají navzájem.

Cyberpunk 2077 i Zaklínač 3: Divoký Hon jsou oba rozděleni do dvou týmů a je tu ještě jeden - třetí tým je určený pro engine hry na kterém nám tyto hry budou šlapat. Zaklínač 3 má tým červený a ten je největší, Cyberpunk 2077 je černý a ten je menší. Více se dočtete v předchozím odkazu.

Iwinski objasnil, že aby mohli připravit obrovské a úžasné RPG, tak si musí vzájemně týmy a vývojáři vypomáhat.
"Snažíme se vydat vynikající a dechberoucí RPG."
"Vše, co jsme se naučili u Zaklínače 3, použijeme i u vývoje Cyberpunku 2077."

The Witcher 3 (nebo-li Zaklínač 3) vyjde tedy příští rok v únoru, zatímco Cyberpunk 2077 nemá stanovené datum vydání. Bylo oznámeno pro PC a MAC, ale pravděpodobně vyjde i pro next-gen konzole. Spekuluje se, že Cyberpunk 2077 vyjde asi 2 roky po Zaklínači, jenže to se lehce řekne a těžce udělá. Já si myslím, že by to mohlo vyjít i v roce 2016, ale Cyberpunk 2077 je teprve v rané fázi vývoje. Brzy ale bude další E3 a CD Projekt se tam pravděpodobně ukáže a třeba i s novým videem či obrázkem ze Cyberpunku či Zaklínače. ;)

Zaklínač 3 - odložen, vyjde v únoru 2015

13. března 2014 v 15:56 | Lelanka
Ano, Zaklínač 3 byl po uvážení a přehodnocení vývojářů odložen až na příští rok a měl by vyjít v únoru. Původně měl vyjít v druhé polovině tohoto roku, údajně v srpnu až září, ale CD Projekt si ho prý chce ještě "prozkoušet".

CD Projekt během úterního (11.3.2014) odpoledne vydal oznámení, v němž informuje, že závěrečná část Geraltovy trilogie vyjde až v únoru 2015.

Ve zprávě mluví CD Projekt o tom, že v Zaklínači 3 chtějí zúročit jejich 11 let zkušeností v herním průmyslu při tvorbě hry, která rozšíří hranice kreativity, nastaví nová měřítka a redefinuje celý žánr. Tak abychom my, hráči, dostali do rukou nezapomenutelný zážitek v bohatém a otevřeném světě. Vývojáři prý vytvořili přirozený a filmově laděný příběh, který nabízí úžasný audiovizuál a zároveň poskytuje prostor pro svobodu volby. V CD Projektu věděli, že jde o ambiciózní plán, ale věřili, že ho splní.

Rozhovor s vývojáři a jimi podaná zpráva:

"Nedávno jsme se podívali na to, čeho jsme zatím dosáhli a postavili se před rozhodnutí o finálním datu vydání. Rozhodnutí, které jsme provedli, bylo obtížné, důkladně zvážené a nakonec jasné a očividné. Mohli jsme vydat hru ke konci letošního roku, tak jak jsme původně plánovali. Rozhodli jsme se ale, že několik dalších měsíců nám dovolí dosáhnout kvality, s níž budeme spokojení, kvality, kterou od nás očekávají hráči. Tudíž jsme stanovili datum vydání na únor 2015."

"Drazí hráči - víme, že mnoho z vás by chtěli hrát Zaklínače 3 co nejdřív. Omlouváme se za to, že musíte čekat déle než jste vy, nebo i my, očekávali. Zároveň ale věříme, že hra bude stát za to čekání a setká se s očekáváním, která máte. Věříme, že Zaklínač 3: Divoký Hon bude výjimečné RPG, jedno z nejlepších, poskytující mnoho hodin báječné zábavy."

Rozhodně je toto vysvětlení, proč Zaklínače 3 ještě nevydají, mnohem lepší a důvěrnější, než jak se (pokud sledujete často herní průmysl a jeho dění) zachoval Ubisoft s velmi očekávanou hrou Watch_Dogs. CD Projekt RED je opravdu špičkové studio a i když Zaklínače 3 odložili, tak já věřím, že to dopadne skvěle a toto bude nejlepší RPG hra co jsem kdy hrála... možná tak ještě Cyberpunk 2077. ;)

Zároveň Marcin Momot, komunitní manažer CD Projektu, na oficiálním fóru prohlásil, že s odkladem Zaklínače 3 nemá nic společného nedávný odchod dvou vývojářů. A také řekl, že se detaily o možnosti předobjednávky hry oficiálními cestami dočkáme "dříve, než čekáme", ačkoliv v tuto chvíli není nic jisté na 100%. To by mohlo znamenat především jednu věc - Brzké oznámení sběratelské edice. I v případě Zaklínače 2 CD Projekt začal naplno řešit předobjednávky až v momentě, kdy byla oznámená prémiová i sběratelská edice.

Popravdě, když jsem se to dozvěděla, tak ve mně hrklo, ale nakonec jsem ráda, že to takhle udělali. :)

Trailer pro oživení zážitku:S loděmi v Zaklínači 3 se bude pouze cestovat, ne válčit

7. března 2014 v 20:57 | Lelanka
Lodě v Zaklínači 3 budou sloužit hlavně jen k cestování, ne k válečným a námořním bitvám (jak třeba v novém AC). Což je, aspoň pro mne, dobrá zpráva. Nechtěla bych, aby se z toho stalo druhé AC:4.
V nedávném rozhovoru to popřel Andrzej Kwiatkowski.
"Na tomto aspektu hry stále pracujeme. Jediné co mohu říct je, že v tuto chvíli jsou lodě ve hře určeny primárně pro cestování, ne pro boj," řekl Kwiatkowski pro Examiner.

Ale některé fanoušky to může zklamat, ale co jsem četla na Zing.cz, tak tam moc stížností nebylo. Naštěstí. ;)