Únor 2014

Obtížná, ale i velmi emotivní a citlivá rozhodnutí v temné budoucnosti roku 2077

26. února 2014 v 21:36 | Lelanka
Cyberpunk 2077 bude podle všech informací a nového rozhovoru Michala Krzeminskiho z CD Projektu pro stránky igames responsibility plný obtížných situací a rozhodnutí, které ale budou i velmi citlivé pro našeho hlavního hrdinu/hrdinku, protože tato hra, tento příběh, bude o životě našeho hrdiny. O jeho problémech, pocitech a hlavně jeho životě v této temné době. Cyberpunk 2077 vypadá velmi nadějně a i já tomu věřím a hlavně věřím, že to dopadne dobře. ;)

Rozhovor s Michalem K.
"Chtěli jsme udělat další RPG, které už po dlouhou dobu máme vysněné, dokonce už před sérií Zaklínač a také proto, že jsme v tom dobří. Nic na tom měnit nebudeme. Cyberpunk 2077 bude akční RPG pro dospělé nabízející plno těžkých rozhodnutí a citlivých a dokonce i emotivních okamžících a otázek."

Cyberpunk 2077 má být moderní RPG odehrávající se v temné budoucnosti roku 2077, kde se moderní technologie staly spásou i prokletím lidské rasy.! Příběh bude nelineární a odehrávat se bude v otevřeném světě, kde navštívíte nejrůznější místa, včetně bojové zóny, kterou převzal gang. Svět bude rozdělen na rozsáhlé město a dosud nespecifikovanou pustinu. Ale spekuluje se o tom, že se do většiny budou bude moci jít kdykoliv, ale jsou to pořád jen samé spekulace. Nové informace mají přijít na jaře, ale je to CD Projekt takže to přijde o něco později (pravděpodobně).

Každá třída nabídne specifické a odlišné schopnosti, které se na herních statistikách odrážejí v mnoha směrech. Stejně tak každou třídu čeká i množství rozhodnutí, které příběh Cyberpunku 2077 dost ovlivní. V tomto případě nejspíš půjde o něco podobného jako rozhodování v obou dílech Zaklínače.

Samozřejmostí jsou rozsáhlé možnosti úpravy postavy. Změna statistik, volba veškerého vybavení a implantátů, všechno bude možné. Vytváření postavy má být také velmi "bohaté". Kdyby to vypadalo jako z online-masivní hry EVE Online, tak by to bylo skvělé. ;)

| Četla jsem pár negativních reakcí na tuto informaci, že prý CDPRED kecá a že rozhodování v nejnovějších hrách a prý i v nadcházejícím Cyberpunku jsou na nic, ale podle mně to dopadne dobře. Rozhodně to bude lepší než třeba hra Ride to Hell: Retribution (jestli znáte). A ještě to co jsem četla, tak kromě negativních reakcí tu byly i ty "lepší" vcelku. Víme, že Cyberpunk 2077 má být hlavně a vlastně jen pro dospělé, ale kdo to respektuje, že (já tedy ne XD). Dokonce tam mají být i lechtivé a sexuální scénky, ale to není na 100% potvrzené, ale je pravda, že CD Projekt je těmi scénkami pověstný. Zvláště v Zaklínači. :D |

Teaser Trailer pro oživení zážitku:
A ještě jsem chtěla pro jistotu napsat. Tyto informace a další získávám z různých herních magazínů a pokud je použiji, tak sem dám i Zdroj. Pokud na něj zapomenu, klidně mi to do komentářů slušně vzkažte. ;)
Zdroj: Zing.cz
Cyberpunk.net/forum


Desková hra na motivy Zaklínače nabídne hru za čtveřici postav

16. února 2014 v 23:59 | Lelanka
Starší info:
Na loňském Gamescomu prezentoval CD Projekt kromě vele-očekávaného Zaklínače 3 i zajímavě vypadající stolní hru s názvem The Witcher: Adventure Game. Od té doby však bylo ticho po pěšině, což se teď naštěstí mění.


Stolní hra se totiž dočkala vlastní webové stránky a krátkého teaser traileru. Z nich se dozvídáme, že se v Adventure Game budeme moci chopit role zaklínače Geralta z Rivie, čarodějky Triss Ranuncul, barda Marigolda nebo trpaslíka Yarpena Zigrina. Toho můžete znát především z knižní předlohy od Andrzeje Sapkowského, svou roli ale sehrál i v Zaklínači 2, konkrétně ve Vergenu v druhém aktu. To jen tak pro osvěžení paměti. ;)


Náplní stolní hry, která je určená pro 24 hráče a kterou bude distribuovat společnost Fantasy Flight Games, by přitom měly být rozličné úkoly zaměřující se na lov monster a získávání zlata, dále nebezpečné mise a interakce s ostatními postavami světa Zaklínače.

Hlavně zde očividně hraje hmotná a očividně velmi propracovaná verze, pokud ale preferujete digitální podobu, tak vám i tak nic neujde. Adventure Game bude totiž časem dostupná i pro tablety se systémem Android a iOS.
Krátký teaser trailer k této stolní hře
Zdroj: Zing.cz
Games.cz

Dva vývojáři opouští CD Projekt RED

16. února 2014 v 23:48 | Lelanka
Ne ale doopravdy. Opouští jen to studio (budovu), jinak budou stále pod CDPRED, ale budou pracovat na menších dvou titulech v 11-bit studii ve Varšavě. Tito vývojáři pracovali i na Zaklínači 3, ale už potřeba prý moc nejsou, protože hra je víceméně už "udělaná". Jeden z nich se jmenuje Mark Ziemaka, který zastával funkci herního producenta a ten druhý se jmenuje Marciej Szcześnik (těžké na psaní XD) a ten byl hlavní designér. Společně zamířili do výše zmiňovaného studia 11-bit kde budou pracovat na těch nových hrách.

"Jsem spokojený se svým přechodem do 11 bit studia. Budu zodpovědný za celkový design hry, která vznikla v mé hlavě," píše v prohlášení Szcześnik. "Je mimořádný pocit vidět jak se mé představy postupně vytvářejí, včetně částí světa, postav a všeho dalšího. Postupně to přichází k životu."

"Máme velký zájem pracovat na menších, nezávislých hrách s fascinujícími a kreativními věcmi. Nechci zabíhat do podrobností. Očekávejte od nás zajímavé zprávy někdy kolem března," přiblížil budoucnost Ziemak, u něhož ještě není jisté, jakou roli bude v 11 bit zastávat.

Studio 11-bit pracuje zejména na mobilních hrách jako je třeba série Anomaly, Sleepwalker's Journey nebo Funky Smugglers. Popravdě nic z toho neznám. :/ ;)

Nic moc nového | Zaklínač 3 27 obleků pro Geralta

16. února 2014 v 23:38 | Lelanka
Jak jsem se dívala, tak jsem nenašla žádné super-nové novinky o Zaklínači nebo Cyberpunku či jiné hře od CDPRED. Ale dám sem některé ty starší, aspoň něco.

PC opraveno...KONEČNĚ!

15. února 2014 v 22:34 | Lelanka
Byla to hrůza. Opravdu. Když jste na notebooku či PC anebo jenom na internetu a pak jste bez toho týden, tak jste hodně podráždění. Už se mi to stalo několikrát, ale doufám, že toto bylo naposled. Co se týče článků atd., tak ty sem přidám možná ještě dnes, ale kdo by sem tak pozdě večer chodil. Nicméně to přidám zítra, ale ani nevím zda něco přibylo. :/ Snad se sem podívá více lidí. ;) Nemohu se dočkat (doufám v tom), až tu budou o Cyberpunku či Zaklínači diskuse, ale to musím ještě počkat a hlavně VYDRŽET. Zatím mi to ale tak nevadí, škola je vyčerpávající, takže moc času nemám a ani náladu taky moc ne. To je vše... asi. :D

Problém s PC a nejen s tím...

9. února 2014 v 17:38 | Lelanka
Chci Vám oznámit, že tento blog bude po nějak dobu, asi týden neaktivní. Není to tím, že bych sem nechtěla psát ty články a nové informace o Zaklínači a Cyberpunku, ale mám problémy s notebookem a internetovým připojením, takže to teď odkládám a všechny informace a další články sem přidám až později, protože to bude chvíli trvat než se ten notebook spraví a ten internet taktéž.;)

Zaklínač 3 bude mít 36 konců

1. února 2014 v 9:58 | Lelanka
IGN zvěřejnilo rozhovor s Marcinem Iwinskim, kde zaznělo někoilik informací co už známe (třeba lokalizace nového Zaklínače), ale také tam byly čerstvé informace. Název článku napovídá. Zaklínač 3 bude mít prý kolem 36 rozdílných konců. Tedy pravděpodobně jich je 36, ale i kdyby ne, tak jich je hodně.


Hra tedy bude mít asi celkem 36 konců, hlavní příběh/ příběhová linie nám zabere okolo 50 hodin, ale když se pilně zapojíme do plnění ostatních/vedlejších úkolů bude délka hry asi kolem 100 nebo 115 hodin hraní. Což tedy hodně!

Co se týče obtížnosti hry, tak ta má být ze začátku snazší (což si myslím, že je dobře). V Zaklínači 2 totiž hodně hráčů ze začátku umíralo a Iwinski se tomu právě divil, ale pro jistotu udělali v Zaklínači 3 ze začátku změnu. Je pravda, že i já jsem měla ve druhém dílu Zaklínače ze začátku problémy, ale to já mívám vždycky, protože mi vcelku trvá než si to pořádně "ohmatám". Obtížnost ale ne bude jen podle toho, zda si zvolíme obtížnost "lehká", "střední", "vysoká" a další. Bude to tak, že když si zvolíme např. obtížnost lehká, tak ne všude to bude tak lehké. Bude to podle počtu nepřátel, lokality a dalších... tedy podle herních prvků Zaklínače.

Opět se vrátí ocelový a stříbrný meč, stejně tak tvorba předmětů a dovednost alchymie. Ještě ke hře: po dohrání hry, se prý budeme moci vrátit do hry a pokračovat v plnění úkolů, ale "omezovat" to budou naše rozhodnutí ve hře, takže je nebudeme moci udělat všechny (tedy pokud nezačneme novou hru, ale i tak by to trvalo dlouho). K vydání hry: hra vyjde prý na 100% v roce 2014, díkybohu, ale tvůrci ještě nechtějí oznámit kdy přesně, prý se to ale dozvíme brzy. Společně s oznámením data vydání se dozvíme i hardwarové nároky/požadavky na PC.

Doufám, že co nejdřív nám tvůrci oznámí datum vydání a těším se, až všude nebudu muset psát slovo "prý". ;)

Už je to přes 1 rok...

1. února 2014 v 9:34 | Lelanka
Tento blog je už starý více než 1 rok. Vlastně výročí měl 11. ledna. Minulý rok (tedy 2013) vyšel Teaser Trailer na Cyberpunk 2077 a to mě vlastně navedlo k tomu, proč jsem si tento blog založila. Pamatuji si jak jsem byla unešená a natěšená. Snad mi to zůstane do dalších informací a do vydání celé hry. Od té doby se toho ale moc nezměnilo. Na tento blog moc lidí nechodí, ale doufám, že časem sem někdo příjde a že něco okomentujete. Třeba co si o tem myslíte, ale zase aby tu nebyly narážky na to, že to s tím nastavením blogu moc neumím. Design blogu není nejlehčí vytvořit a já sama se neumím rozhodnout, do kterého stylu by měl být "rozložen". Časem to tady upravím, ale popravdě se mi moc nechce. Jak jsem říkala moc lidí sem nechodí, tak proto sem tolik nechodím.

Naštěstí nás CDPRED zásobuje aspoň drobnějšími, ale i obsáhlejšími informacemi o Zaklínači 3, takže tento blog nebude úplně neaktivní. ;)