Změna v lokalizaci Zaklínače 3

25. ledna 2014 v 20:40 | Lelanka
Lokalizaci Zaklínače 3 by měl stále obstarat Comgad, ale ve spolupráci s Cenegou. Proto se nemusí nikdo strachovat, proč by najednou u posledního dílu Zaklínače byla změna. Proč by to nedělal Comgad, ale Cenega.

Jak to vůbec s tou lokalizací tedy je?
Žádost pro menší vysvětlení nám vysvětlil Chalid Himmat z Cenegy:

"Předpokládám, že jsme je přesvědčili tím, co chceme pro hru udělat, a také tím, co jsme udělali pro první díl. Je třeba dodat, že marketing a prodej prvního dílu Zaklínače u nás zajišťovali lidé, kteří jsou nyní v Ceneze. V Comgadu z prapůvodního týmu nezůstal prakticky nikdo, firma prošla kompletní restrukturalizací. Popravdě ale musím přiznat, že to bylo i pro nás překvapením - příliš jsme nevěřili tomu, že bychom mohli tuto hru získat. V Polsku jsou totiž CD Projekt a Cenega konkurenční společnosti, takže jsme nečekali, že budou chtít takovou firmu podpořit, byť v jiném regionu. Každopádně je to pro nás velká čest a radost na této hře opět pracovat."

"Cenega nemá vlastní lokalizační tým, vše zadáváme externím společnostem a v případě Zaklínače tomu nebude jinak. Zaklínač 3 je zvláštní tím, že si lokalizaci kompletně zajišťuje přímo CD Projekt RED. Pokud je mi známo, tak by na ní měl pracovat právě Comgad, což je pro fanoušky nepochybně dobrá zprava. Znamená to, že by měla být zachována původní terminologie a kvalita lokalizace."

Každpádně děkuji hernímu magazínu Zing.cz za přeložení rozhovoru.

Co se týče Sběratelské edice nebo nějaké extra balení tak mám dobrou zprávu, nebo spíše máme. První dva díly pod Comgadem vyšly ve velkém a obsáhlém balení, něco jako menší sběratelka například, a teď proto máme definitivní odpověď na sběratelskou edici Zaklínače 3. Odpověď zní -

"Počítáme v plánech s tím, že bude nadstandardní, ale bohužel zatím nemůžeme zveřejnit podrobnosti. Rozhodně však mohu fanoušky ubezpečit, že hra nevyjde s dvoustránkovým manuálem, jedním DVD a v lacině páchnoucí krabičce. Na hru máme připravený celkem slušný rozpočet, aby vypadala tak, jak si zaslouží."

Shrnutí:
Lokalizaci Zaklínače 3 bude mít na starost Comgad, ale hru vydá Cenega. Neměly by tam tedy být nějaké problémy/chyby atd. A také se dá očekávat, že CD Projekt RED chystá pro fanoušky, tedy pro nás, velkou nadílku, stejně tak jak tomu bylo u druhého dílu. Uvidíme, co nás CDPRED nakonec nachystá. ;)

Podle těchto informací bychom mohli určit předběžné datum vydání, ale dokud to CDPRED nepotvrdí, tak můžeme jen spekulovat. Třeba to vyjde ještě před podzimem a letní prázdniny si užijeme s Geraltem a jeho světem. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama