Leden 2014

Definitivní potvrzení...

25. ledna 2014 v 20:51 | Lelanka
Lokalizace Zaklínače 3 už je tedy definitivně potvrzená a sám lokalizační manažer Comgadu definitivně potvrdil, že Zaklínače bude překládat stále Comgad a dokonce nám sdělil, že překlad hry už je v plném proudu. To znamená, že Zaklínač 3 se k nám doslova "drásá". Bude tu coby dup. Tedy snad...

Víme tedy, že Zaklínač 3 bude mít překlad jak pro PC, tak i pro next-gen konzole. Tedy pro PS4 a Xbox ONE.

Na závěr je tady několik obrázků - (původní velikosti obrázků jsou uloženy v galerii)Změna v lokalizaci Zaklínače 3

25. ledna 2014 v 20:40 | Lelanka
Lokalizaci Zaklínače 3 by měl stále obstarat Comgad, ale ve spolupráci s Cenegou. Proto se nemusí nikdo strachovat, proč by najednou u posledního dílu Zaklínače byla změna. Proč by to nedělal Comgad, ale Cenega.

Jak to vůbec s tou lokalizací tedy je?
Žádost pro menší vysvětlení nám vysvětlil Chalid Himmat z Cenegy:

"Předpokládám, že jsme je přesvědčili tím, co chceme pro hru udělat, a také tím, co jsme udělali pro první díl. Je třeba dodat, že marketing a prodej prvního dílu Zaklínače u nás zajišťovali lidé, kteří jsou nyní v Ceneze. V Comgadu z prapůvodního týmu nezůstal prakticky nikdo, firma prošla kompletní restrukturalizací. Popravdě ale musím přiznat, že to bylo i pro nás překvapením - příliš jsme nevěřili tomu, že bychom mohli tuto hru získat. V Polsku jsou totiž CD Projekt a Cenega konkurenční společnosti, takže jsme nečekali, že budou chtít takovou firmu podpořit, byť v jiném regionu. Každopádně je to pro nás velká čest a radost na této hře opět pracovat."

"Cenega nemá vlastní lokalizační tým, vše zadáváme externím společnostem a v případě Zaklínače tomu nebude jinak. Zaklínač 3 je zvláštní tím, že si lokalizaci kompletně zajišťuje přímo CD Projekt RED. Pokud je mi známo, tak by na ní měl pracovat právě Comgad, což je pro fanoušky nepochybně dobrá zprava. Znamená to, že by měla být zachována původní terminologie a kvalita lokalizace."

Každpádně děkuji hernímu magazínu Zing.cz za přeložení rozhovoru.

Co se týče Sběratelské edice nebo nějaké extra balení tak mám dobrou zprávu, nebo spíše máme. První dva díly pod Comgadem vyšly ve velkém a obsáhlém balení, něco jako menší sběratelka například, a teď proto máme definitivní odpověď na sběratelskou edici Zaklínače 3. Odpověď zní -

"Počítáme v plánech s tím, že bude nadstandardní, ale bohužel zatím nemůžeme zveřejnit podrobnosti. Rozhodně však mohu fanoušky ubezpečit, že hra nevyjde s dvoustránkovým manuálem, jedním DVD a v lacině páchnoucí krabičce. Na hru máme připravený celkem slušný rozpočet, aby vypadala tak, jak si zaslouží."

Shrnutí:
Lokalizaci Zaklínače 3 bude mít na starost Comgad, ale hru vydá Cenega. Neměly by tam tedy být nějaké problémy/chyby atd. A také se dá očekávat, že CD Projekt RED chystá pro fanoušky, tedy pro nás, velkou nadílku, stejně tak jak tomu bylo u druhého dílu. Uvidíme, co nás CDPRED nakonec nachystá. ;)

Podle těchto informací bychom mohli určit předběžné datum vydání, ale dokud to CDPRED nepotvrdí, tak můžeme jen spekulovat. Třeba to vyjde ještě před podzimem a letní prázdniny si užijeme s Geraltem a jeho světem. :)

Zaklínač 3 s českými titulky na PC a dokonce i na PS4 a Xbox ONE

21. ledna 2014 v 20:24 | Lelanka
Tentokrát to nebude jen pro PC, ale i pro next-gen platformy.Tedy pro PS4 a Xbox ONE. Tentokrát to ale nebude u nás distribuovat Comgad, ale Cenega, která se s CD Projektem dohodla.
Není pochyb, že Zaklínač 3 je u nás (a pro mně) z jednou nejočekávanější a nejnadějšnějších her vůbec. Jak na Slovesku, tak i u nás. Mělo by to udělat radost snad každému. Já jsem vcelku ráda, že tam čeština bude, mateřský jazyk je pro normálního člověka většinou nejvíc příjemný, ale bez cz-titulků bych se i tak na 90% vyznala.

(Následující text je přeložen z Officiální stránky Zaklínače 3, překlad - Zing.cz)

  • "Jsme velmi rádi, že se nám podařilo získat důvěru studia CD Projekt RED a bude nám umožněno tuto nesmírně očekávanou hru uvést na trh v našem regionu. Jsme přesvědčeni, že členové našeho týmu, kteří měli možnost s touto sérií pracovat již dříve, výrazně podpoří marketing i distribuci Zaklínače 3." - vzkázal k této informace Chalid Himmat z Czech Cenegy.
O čem, že vlastně Zaklínač 3 vlastně bude?:
  • Zaklínač 3: Divoký hon (nebo Divý hon) představuje to nejlepší z RPG her spojeným s nelineárním dějem a s obrovským otevřeným světem. Taktické boje, nádherné a tajemné prostředí, které ovlivňujeme jenom my (Geralt vlastně XD). My, hráči budeme opět hrát za charismatického Geralta z Rivie, profesionálního zabijáka nestvůr, který zaujme snad všechny v jeho okolí. Na nás, na hráče čeká více jak 100 hodin herní doby, kde budeme plnit nejrůznější úkoly a budeme se protkoukat nebezpečnými, ale rozmanitými krajinami ve velmi propracovaných hlavních i vedlejších úkolů. Zaklínač 3 je hit ve svém RPG žánru.

Shrnutí měsíce atd..

17. ledna 2014 v 18:08 | Lelanka
Za 1, se moc omlouvám zato, že jsem tu dlouho nebyla. Měla jsem rozbitý notebook a přes týden byl v opravně a navíc to ve škole bylo perné. Devátý ročník, zvláště na konci 1. pololetí je velmi náročný a musela jsem se hodně učit, protože mé známky nejsou nejlepší.

Za 2, co se týče Cyberpunku 2077 nebo dalších her od CD Projekt RED. Hry od dalších herních-studií jsem sem chtěla prvně dát, ale nakonec jsem si to rozmyslela a tenhle blog zůstane pravděpodobně jen o C2077 a někdy nebo spíše často se bude týkat i Zaklínače 3. Je to také hra od CPRED, takže to není moc mimo téma. A to co jsem chtěla napsat je, že o Cyberpunku nic nepřibylo (ale můžete se podívat na officiální stránky nebo offi-blog stránky C2077) ALE! Na officiálních stránkách CDPRED je oznámení (musíte se v tom ale provrtat), že na jaře letošního roku mají přijít další informace. Na 97 %, ale mohou to změnit... vždyť očekávané datum vydání Cyberpunku 2077 je na konci roku 2015, spíše rok 2016 a stejně to většinou ještě pozmění. Já si myslím, že to změní a v té době co C2077 vyjde, mi bude už kolem 17... aby ne víc. Ale dost o mně. :)


Takže víme to, že na jaře mají přijít další a nové informace. Možná i video?!. Může to přijít jak později, tak i dříve.