Březen 2013

CD Projekt RED oznamuje novou verzi RED enginu

31. března 2013 v 20:49 | Lelanka
Na polském blogu CD Projektu se objevilo představení RED enginu 3, spolu se zajímavým obrázkem, nejspíše ze Zaklínače 3 (který byl už 5.února oznámen). A dále na tomto CD Projekt blogu se dočteme, že v této době jsou nejdůležitější 2 směry v žánru RPG. Jeden z nich je o velkém otevřeném světě a zárověň méně postatného příběhu, zatímco se ten druhý nejvíce zaměřuje na příběh, ale s uzavřenějším prostředím. Nově oznámený RED engine 3 má prý jako první tyto engine oba směry spojit do jednoho a zaručit RPG se silným příběhem, které se bude odehrávat v otevřeném světě. Jediným slovem - SUPER!
Vývojáři dále mluvili o fantasy temném RPG. Už je jasné, že je to Zaklínač 3. Tím pádem by měli vývojáři zaručit silný a větvený příběh, což je u CDPR zvykem. Otevřené prostředí má být další důležitý bod, s tím ale polští vývojáři moc zkušeností nemají. Je to pro ně novinka.
RED engine 3 navíc slibuje pokročilé animace, které zaručí přesné provedení emocí, kvalitní cut-scény a HDR rendering s 34-bitovou přesností pro zajištění zatím nevíce nejkvalitnějšího obrazu a realistické osvětlení. Oznámení je velmi spojeno i se Zaklínačem 3 (celý název je The Witcher 3: Wild Hunt), jsou to ale asi jenom náznaky. Plus tady je ještě obrázek.
P.S. Je to už starší novinka, proto prosím se nedivte jestli to bude nějaké poházené Mrkající.the witcher 3 wild hunt - neoficiální obrázek

Battlefield 4 - 17 minut z hraní

28. března 2013 v 19:34 | Lelanka
Jak jsem psala, dám tu sem i jiné hry. Zrovna teď jsem se dodívala na toto video z Battlefieldu 4. I když jsem Battlefield ani další díly ještě nehrála, tak bych to už chtěla konečně zkusit. Je to úžasná hra s krásnou grafikou a skvělou hratelností, ale to není zdaleka všechno :). Jiní hráči co tuto hru hráli to znají mnohem lépe, ale je to úžasná podívaná. Podívejte se sami jestli jste to ještě neviděli, nebo jestli se chcete kouknout znova. :-)

Dlouho jsem tu nebyla ale...

25. března 2013 v 20:59 | Lelanka
...stejně je to jedno :-). Nikdo můj blog ještě nenavšítil, ani neokomentoval, ale to mi vůbec nevadí. Ráda píšu články nebo si je aspoň čtu, něčím se holt doma bavit musím. Už jsem tu ale nebyla od 2.března a teď co tohle píši tak je 25.března!!! Mám moc práce jak ve škole, tak i doma. Postupně si sem ty články přidám. Aspoň mě nikdo (zatím) nekritizuje a vlastně si to píši hlavně pro sebe, abych měla přehled. Nejdůležitější je, že přibyly nějaké ty informace o Cyberpunku 2077 a dalších hrách (to tu možná i dám) a další věci a ještě k tomu budou Velikonoční prázdniny! Ty ale máme jenom čtvrtek a pátek, ale aspoň něco. :D
Teď už ale musím jít psát další články a nejen to :-)

Cyberpunk 2077 s originálním dabingem?

2. března 2013 v 21:03 | Lelanka
Je to sice jenom jejich nápad, ale je velmi, velmi dobrý. Pokusím se to vysvětlit. CD Projekt přemýšlí, že hra bude mít originální dabing, který by nám (hráčům) mnohem více přiblížil herní svět. Například: Pokud potkáte Mexičana tak na vás spustí španělsky. Dorozumět se máme pomocí překladače. Vlastně je to takový jejich "problém". Všichni to známe a víme to, že na celém světě se mluví anglicky (neboli "americky"), všude. Když ale popřemýšlíme tak to vlastně nedává smysl. Co kdyby postavy ve hře mluvili svým rodným jazykem i s vlastním přízvukem? Podle komentářů a vůbec všeho, by to vlastně byla bomba! Pro překládání a porozumění, by hráč používal překladač ve své helmě. Dokonce bysme ho mohli vylepšovat a vyměňovat postupně za lepší, tím pádem bychom měli lepší překlad. Zatím je to ale jen nápad.
Nejdůležitější ale pro vývojáře je, aby byl nahrán veškerý dabing v originálním jazyce. Jak bylo zmíněno: Mexičan bude mluvit ve hře svým španělským jazykem a nadabuje ho Španělský či Mexický herec. Hrači si to potom mohou přeložit svým implantátem. A podle jeho úrovně bude lepší či horší překlad.
Můj názor: Je to skvělý nápad jen jak to zrealizovat do hry? Toť otázka. Uvidíme ale co všechno vývojáři vymyslí. Vždyť do roku 2015 je to ještě dlouhá doba. :-). Stoprocentně by to ale mnohem více vylepšilo hru. Mějte se :-)